T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Yeniceoba İmam Hatip Ortaokulu

TARİHÇE

 

Yeniceoba İmam Hatip Ortaokulu 2012-2013 Öğretim yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.

Okulumuz 2016 yılında yeni binasına taşınmıştır.

      OKULUN BİNA DURUMU:

Okulumuz 16 derslik olarak yaklaşık 1500 metre kare alan üzerine yapılmıştır. Okulun 16 dersliği  sınıf olarak kullanılmakla beraber 1 kütüphane ,1 öğretmenler odası,1 müdür odası,1 müdür yardımcı odası,1 hizmetli odası, ve 2 katta ayrı ayrı olmak üzere öğrenci – öğretmen bayan erkek şeklinde tuvaletler mevcuttur.

OKULUN BAHÇE DURUMU:

Okulumuzun 14.500 metre kare bahçe alanı mevcut olup,etrafı ihata duvarı ile çevrilidir.Okulumuzun spor salonu olmadığından büyük kısmı sportif faaliyetler için ayrılmıştır. Geri kalan kısmında ağaçlandırma çalışmaları yapılarak yeşil alan olarak kullanılmaktadır.

SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER:

Okulumuz açıldığı günden beri gerek kasaba gerekse ilçe düzeyinde yapılan etkinlik,spor yarışmalarına ve genel kültür ve bilgi yarışmalarına katılmaktadır. Çeşitli alanlarda dereceler elde edilmiştir.Okulumuz genelinde sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.Okulumuz 2013 Yılında "Beyaz Bayrak" ile ödüllendirilmiştir.

 

ÖĞRETMEN- HİZMETLİ VE İDARECİ DURUMU:

Okulumuzda norm kadro uygulamasına göre 24 branş öğretmeni bulunmaktadır. Mevcut durumda öğretmen ihtiyacı bulunmamaktadır.  Kadrosu Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bulunan geçici görevli 1 Hizmetlimiz bulunmaktadır.

 

                                                                            

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 05.10.2017 - Güncelleme: 16.05.2020 13:53 - Görüntülenme: 306
  Beğen | 3  kişi beğendi