T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Yeniceoba İmam Hatip Ortaokulu

Haberler

Ekm

Okulumuzun Mescidinin halıları Yeniceobalı Hayırseverler vasıtasıyla değiştirilmiş olup Kendilerine teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuz 8.sınıf Öğrencileri ve 5.sınıf öğrencileri arasında örnek davranışın geliştirlmesi amacıyla Hanım Sahabiler isimli proje başlatılmıştır.Öğrencilerimiz Bu proje ile birlikte okula uyum sağlamaları hızlanmış olup derslerinde ve ahlaki bakımdan gelişme gözlemlenmiştir.

Ekm

Okulumuz öğrencilerine mesleki bilgilenin gelişimi ile ilgili Cami Adabı seminer çalışması yapıldı.

Ekm

Ekm

Okulumuz Rehberlik Öğretmeni tarafından Öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz belirlenip Okulumuz öğretmenlerine broşür dağıtılarak  nasıl bir yöntem izlenilmesi gerekti ile ilgili bilgilendirme çalışması yapıldı.

Ekm

İmam hatip okulları, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak açılan ve genel ortaöğretim sistemi içerisinde yer alan köklü kurumlarımızdandır. Bu kurumlar, 3 Mart 1924 tarihli Tevhid-i Tedrisat Kanuna dayalı olarak kurulmuştur. 13.10.1951 tarih ve 601 sayılı Müdürler Komisyonu Kararının 17 Ekim 1951 tarihinde dönemin Millî Eğitim Bakanı Tevfik İleri tarafından onaylanmasıyla bugünkü imam hatip okulları resmi olarak açılmıştır. Halen, 1973 Tarih ve 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile 2012 Tarih ve 6287 Sayılı Kanun kapsamında okullarımızda fen, sosyal, dil, spor, sanat ve kültür dersleri ile birlikte Temel İslam Bilimlerine ait dersler verilmektedir.

Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar imam hatip okullarımızın gelişiminde emeği geçenlerden ebediyete irtihal edenleri rahmetle, hayatta olanları şükranla yâd ederiz.

Ekm

Yeniceoba İmam-Hatip´in Aşure programına katkı sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Ekm

Okul sınıf ve panolarında 15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Anma etkinlikleri yapıldı.

Tem

Tem

Nis

Okulumuz Türkçe öğretmenleri tarafından düzenlenen Vatan Sevgisi ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini taktim ettik öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Nis

20 Nisan Perşembe günü Yıldız Düğün Salonunda kutlayacağımız öğrencilerimizin hazırladığı Kutlu Doğum Proğramının bir parçası olan Siyer-i Nebi Yarışması Sınavı okulumuzda yapıldı öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Nis

Konya´da düzenlenen Arapça şiir ve ilahi yarışmasında okulumuzu en iyi şekilde temsil eden Beşir SARI ve Burak Berat ÇİÇEK´i tebrik eder başarılarının devamını dileriz...

Nis

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi anma proğramı öğrencilerimizin hazırlamış olduğu etkinliklerle kutlandı...
Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan proğram öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla sunuldu.
Proğramda yer alan günün anlam ve önemine ilişkin şiir,yazı,oratoryo ve koro öğrenciler tarafından büyük ilgiyle dinlendi ve duygulu anlar yaşattı.
Ayrıca 18 Mart Çanakkale Zaferiyle ilğili okulumuzda düzenlenen şiir ve resim yarışmasında birinci olan öğrencimiz proğramda şiirini okudu ve yarışmaya katılan bütün öğrencilere Çanakkale Zaferi ile ilgili bir kitap hediye edildi
Proğramda emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz
18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu şehitlerimizin ruhları şad olsun...